You are here: Home > Zakupy > Dlaczego tak dobrze czujemy się w sklepach odzieżowych?

Dlaczego tak dobrze czujemy się w sklepach odzieżowych?

colourful-tops-1392567-mKobiety uwielbiają zakupy i w wielkich centrach handlowych czują się jak ryby w wodzie. Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że tak lubimy centra handlowe?

Na pewno przyczynia się do tego wystrój samych sklepów. Gdy do nich wchodzimy otaczają nas rzędy wieszaków ( na których ubrania ułożone są według pewnej zasady ) oraz estetyczne ekspozycje. Manekiny przyciągają nasz wzrok. To wszystko sprawia, że nagle chcemy być eleganckie, kobiece, stylowe, a ubrania z tego właśnie sklepu dają nam taką możliwość ( skoro nawet wystrój lokalu jest stylowy ). Nie można zapomnieć również o muzyce, która cały czas słyszalna jest w tle. Kolejną zachętą do kupowania są sezonowe obniżki cen – możemy wtedy kupić wszystko to, co do tej pory było zbyt drogie. Ważną rolę spełniają również przymierzalnie: dobrze byłoby, aby znajdowały się w nich krzesełka i odpowiednia liczba wieszaków, powinny być również przestronne.

Wszystko to, co zachwyca nas w danym sklepie jest wynikiem specjalnych badań marketingowych, sam wygląd salonu ma nas zachęcić do nabywania rzeczy, która się w nim znajdują.

Comments are closed.