You are here: Home > Handel w internecie > Giełda samochodowa – czy warto sprzedawać samochód przez interent?

Giełda samochodowa – czy warto sprzedawać samochód przez interent?


Jeśli masz do sprzedania samochód, na pewno zastanawiasz się, gdzie go sprzedać z największą korzyścią dla siebie. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy sprzedać samochód na tradycyjnej giełdzie, giełdy takie odbywają się w niedziele w wielu miastach Polski. Czy może wystawić go w internecie na aukcji, a może nie na aukcji, tylko dać ogłoszenie? A może nie w internecie, tylko w tradycyjnej gazecie?

Co wybrać, w tym gąszczu możliwości? Przede wszystkim warto wykorzystać wszystkie dostępne możliwości. Pamiętajmy, że skoro my rozważamy tyle możliwości, potencjalni kupcy na pewno również. Sprawdzają giełdy internetowe, przeglądają gazety, jeżdżą na giełdy organizowane w weekendy w specjalnie wyznaczonych miejscach miast. Nie ma się co oszukiwać, że dając ogłoszenie w gazecie dotrzemy do osób, które nie mają dostępu do internetu. W dzisiejszych czasach nawet emeryci, którzy nie umieją korzystać z sieci, mają wnuczków, którzy mogą im udzielić wszelkiej pomocy.

Najlepiej więc skorzystać ze wszystkich możliwości. Może poza aukcją. Jeśli decydujemy się na aukcję, należy wybrać opcję „kup teraz” z dobrą dla nas, wysoką ceną, albo ustawić odpowiednią ceną minimalną, aby nie sprzedać auta za bezcen. Należy pamiętać, że portale aukcyjne traktować trzeba poważnie. Zawarta za ich pomocą transakcje uważane są za wiążące! Nie można ich cofnąć, unieważnić da się tylko za zgodą kupującego. Jeśli kupujący nie wyrazi zgody to może nas nawet pozwać o licytowane dobra. Dlatego należy być bardzo ostrożnym.

Co nie wyklucza aukcji jako takich. Pamiętajmy, że połowa handlu odbywa się przez w internecie przez aukcje, jest to taka współczesna giełda czy targ, dlatego nie należy bać się z nich korzystać. Trzeba tylko zachować ostrożność, co jest ogólnie obowiązującą w handlu zasadą, nie dotyczącą tylko internetu. Jednak to internet jest tym narzędziem, które daje nam możliwość naprawdę korzystnego sprzedania dowolnego towaru czy usługi, łącznie z dobrami luksusowymi, samochodami, mieszkaniami, domami.

Tags: , , , , ,

Comments are closed.