Jak wyglądają jarmarki.
Jarmarki to bardzo stara tradycja, która nawiązała się w średniowieczu. W tamtych czasach były to bardzo ważne wydarzenia, która pozwalały na wymianę towarów między kupcami. Jarmarki były organizowane wraz ze świętami kościelnymi.
W czasie jarmarków kupcy wymieniali się towarami, zaciągali kredyty lub też nawet nawiązywali spółki kupieckie. Dzisiaj jarmarki są już zapomniane i pozostały po nich jedynie wspomnienia. A obecny handel odbywa się na całkiem innych zasadach,. Dziś jarmarki organizuje się jako atrakcję turystyczną bądź też zabawę. Znane jarmarki w europie zachowały się do dziś i są świetną formą turystyczną na kształt festynu. W dużych miastach przy świętach kościelnych organizowane są jarmarki, gdzie mieszkańcy mogą wziąć udział w różnego rodzaju zabawach, kupić pamiątki skosztować wielu przysmaków. Obecne jarmarki bardzo różnią się od tych średniowiecznych, które miały bardzo poważna formę, dzisiejsze to kolorowa zabawa oraz handle pamiątkami.
Jarmarki kościele są również organizowane w mniejszych miejscowościach i noszą nazwę odpustu. Odpusty organizowane są przeważnie w rocznice powstania kościoła i są to bardzo kolorowe jarmarki. Można tam kupić wiele specyficznych produktów, dostępne są przeróżne ciekawe i pyszne słodycze a także pamiątki kościelne. Właśnie w takiej formie przetrwały do dzisiaj jarmarki ze średniowiecza. Dziś jest to bardziej zabawa niż handel i poważne kontrakty. Do średniowiecznych jarmarków dzisiaj bardziej podobne są bazary i giełdy, które noszą bardziej poważniejszą formę i można tam zakupić wiele towarów lub też nawiązać różne umowy. Również taką rolę współczesnego jarmarku, spełniają targi. Targi branżowe służą do prezentowania swoich towarów a także nawiązywania kontraktów handlowych. Targi jak jarmarki, organizowane są raz na jakiś czas i pełnia bardzo ważna rolę promocyjna oraz marketingową. Jeśli więc dzisiaj wybieramy się na jarmarki pamiętajmy że wybieramy się bardziej na zabawę niż na poważny handel, jak miało to miejsce w średniowieczu.