You are here: Home > Zakupy > Jak zachować rozsądek, gdy ceny spadają?

Jak zachować rozsądek, gdy ceny spadają?

shopping-1402492-mNie zawsze stać nas na kupno wszystkich rzeczy, które chciałybyśmy mieć. Kilka razy w roku w sklepach odzieżowych ( oraz w innych sklepach ) nadchodzi wielka obniżka cen – potrafią one zmienić się nawet o 70 % w stosunku do ceny początkowej. Jak jednak nie zagubić się w zakupowym szaleństwie Inie wydać od razu całej pensji?

Zwykle, wybierając się na zakupy odzieżowe, nie planujemy tego, co chcemy kupić. Zawsze przydałaby się jeszcze jedna para szpilek, botków, czółenek, elegancka bluzka, tunika, jakaś mało zobowiązująca sukienka lub wręcz bardzo elegancka mała czarna. Pamiętaj po jakie rzeczy wybierasz się do sklepu. Przed wyjściem z domu dokładnie ustal to, co chcesz kupić i zwracaj uwagę tylko na te, a nie inne rzeczy. Dobrym sposobem na to, by nie stracić głowy w takich sytuacjach jest ustalenie tego, jaką kwotę mamy do wydania. Jeśli wiemy, że mimo tych ustaleń będziemy narażone na pokusę – zostawmy kartę kredytową w domu.

Okres obniżek cenowych w wielkich sieciach odzieżowych stanowi na pewno olbrzymią pokusę – trzymajmy jednak głowę na karku i nie kupujmy niepotrzebnych rzeczy bez opamiętania.

Comments are closed.