You are here: Home > Zakupy > Jakie prawa przysługują nam, gdy kupujemy przeceniony towar?

Jakie prawa przysługują nam, gdy kupujemy przeceniony towar?

Sklepy zaczynają obniżać ceny, upatrzyłaś sobie więc parę butów i kilka sukienek, ale nie wiesz czy będziesz mogła je zwrócić, gdyby po przyjściu ze sklepu do domu przestały Ci się podobać? Jakie prawa Ci przysługują?

Towar kupiony na wyprzedaży możesz reklamować jeśli nie jest on zgodny z umową. Pamiętaj jednak o tym, że reklamacja to coś zupełnie innego niż zwrot. Jeśli chcesz zwrócić jakąś rzecz, którą kupiłaś po obniżonej cenie, to prawdopodobnie nie zawsze Ci się to uda. Sprzedawca nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu rzeczy pochodzącej z wyprzedaży. Pamiętaj jednak, że gdy kupujesz pełnowartościowy towar w normalnej cenie prawo zwrotu przysługuje Ci – liczba dni, jaką masz na zwrot jest dokładnie określona. Zwrot nie przysługuje Ci również wtedy, gdy cena rzeczy, którą kupiłaś była obniżona z powodu jakiegoś defektu.

Kupując rzeczy, których cena uległa obniżeniu również masz pewne możliwości ich reklamacji. Jeśli nie jesteś pewna czy sklep przyjmie daną rzecz, najlepiej zapytaj o to przed dokonaniem zakupu.

Comments are closed.