You are here: Home > Handel w internecie > Jarmark i targ przeniósł się do internetu

Jarmark i targ przeniósł się do internetu


Chcesz coś sprzedać, coś czego już nie używasz? Prezent, który uznać można tylko za nietrafiony? A może interesuje cię handel nowymi produktami, których jesteś producentem, importerem, masz dostęp do ich taniego, hurtowego źródła?

Gdybyś żył w średniowieczu, najpewniej musiałbyś wybrać się z nimi na targ lub jarmark. Jarmarki były wtedy miejscem handlu stricte hurtowego, trwały kilka dni, a nawet dwa tygodnie, na ten czas zamieniając Jarmarki były wtedy miejscem handlu stricte hurtowego, trwały kilka dni, a nawet dwa tygodnie, na ten czas zamieniając miasto w centrum handlowe, tak jak to dziś rozumiemy. Bywało, że jarmark miał cały plan i przebieg, pierwsze dni były dniami handlowymi, następnie przekazywano towar, a w ostatnim okresie następowały płatności.

Trzeba pamiętać, że dawne, przede wszystkim średniowieczne jarmarki były przyczyną powstania systemów kredytowych, które funkcjonują w handlu i wymianie handlowej do dziś. Nie trudno się domyślić, że transakcje w średniowieczu rynkach czy targach odbywały się bezgotówkowo. Jeśli tak na to spojrzeć, ma to miejsce do dziś. Przecież wysyłamy towar za pobraniem! W każdym razie targi i jarmarki utraciły swą dawną rolę, dziś pełnią oczywiście ważną funkcję, ale handluje się na nich przede wszystkim rękodziełem artystycznym, a nie produktami pierwszej potrzeby, jak dawniej. Inna sprawa że to, co dziś uważamy za rękodzieło dziś, kiedyś funkcjonowało właśnie jako produkty codziennego użytku.

Ale świat się zmienia i idzie do przodu, dziś nie sprzedaje się na targu, ale w internecie, który w sumie jednak możemy uznać za taki duży, nie tylko ogólnopolski, ale i ogólnoświatowy targ, jarmark, rynek, miejsce wymiany. Miejsce wymiany nie tylko towarów, ale i usług, ale przede wszystkim informacji. Nie bez powodu mówi się o globalnej sieci, globalnej wiosce. Jest to także miejsce, gdzie współcześni kupcy mogą zrobić globalny biznes. Możliwości są bez porównania większe, i codziennie pojawiają się nowe.

Tags: , , , ,

Comments are closed.