You are here: Home > Targi > Jarmark Jagielloński w Lublinie kandydatem do listy zabytków kultury UNESCO

Jarmark Jagielloński w Lublinie kandydatem do listy zabytków kultury UNESCO


Podczas letnich wojaży po Polsce warto odwiedzić Lubelszczyznę podczas sierpniowego jarmarku Jagiellońskiego. Jest to wydarzenie o unikatowym charakterze w skali Polski, a nawet Europy. Podczas tej imprezy łączą się handel i kultura. Jest to, jak informują na stronie organizatora, wydarzenie artystyczno-kupieckie. Wydarzenia z dziedziny kultury to między innymi bogactwo koncertów, prezentacji, turniej rycerski i inne wydarzenia naśladujące wydarzenia z epoki średniowiecznej.

Zaś handel obejmuje przede wszystkim rękodzieło, i to nie tylko z Polski. Zjeżdżają tu prezentować się twórcy wyrobów tradycyjnych z Litwy, Białorusi, Rosji, Ukrainy. Jest też wiele osób zainteresowanych właśnie kupnem takich rzeczy. Jest to największa na wschodzie Polski impreza o takim charakterze. W dodatku ogromnie ciekawa, warta zobaczenia. Wystawia się ponad trzysta osób z całej Europy. Nawet przedstawiciele odległego Krymu. Bardzo interesująca jest też wspomniana oferta kulturalna.

Do wyboru mamy koncerty zespołów ludowych, inspirowanych folkiem z wschodnich ziem polskich i sąsiednich. Dobra zabawa od wieczora do białego rana gwarantowana. Każdemu nogi same do tańca chodzą w rytm takiej muzyki. Dla osób spragnionych poważniejszej rozrywki są teatry, zapraszają na specjalnie z tej okazji jarmarku wystawiane sztuki, z reguły dzieła twórców romantyzmu czy epoki Młodej Polski, którzy to twórcy zafascynowani folkiem tworzyli inspirowane twórczością ludową dramaty. Warto na jarmark zabrać również dzieci, i dla nich znajdzie się coś ekstra. Już od dwóch edycji można brać udział w grach i zabawach dla dzieci i dla dorosłych, wszystko zorganizowane jak w średniowieczu. Dla młodych ludzi będzie to okazja, aby sprawdzić jak bawili się rówieśnicy w wiekach średnich. Jarmark Jagielloński w Lublinie to doskonały pomysł na wakacje dla całej rodziny, coś dla siebie znajdą i rodzice, i dzieci i dorastająca młodzież również.

Comments are closed.