You are here: Home > Handel ogólnie > Jarmarki, giełdy, bazary, targowiska, odpusty.

Jarmarki, giełdy, bazary, targowiska, odpusty.


Obecnie istnieje wiele form wolnego handlu. Niegdyś był praktykowany handel w formie bazarów, jarmarków czy też innych targowisk. Wraz z rozwojem handel ewaluował i został przeniesiony w bardziej cywilizowane, wydawało by się miejsca. Jarmarki niegdyś stanowiły główne miejsca handlowe dla wielu handlarzy. Były miejscem gdzie można było wymienić się towarami czy też nawiązać ważne umowy.

Rozwinęły się bardzo w średniowieczu, niestety ta forma handlu do dzisiaj praktycznie nie przetrwała. Bazary i targowiska towarzyszą ludzkości niemalże od kiedy zaczął się handel i wymiana towarami. Na bazarach i targowiskach można było kupić potrzebne produkty lub też sprzedać to co się miało. Można było również handlować na zasadzie wymiany. Ta forma handlu przetrwała do dzisiaj i jest nadal bardzo popularna. Bazary czy inaczej mówiąc targowiska istnieją w każdym mieście, czynne są niemalże codziennie i podobnie jak niegdyś, można tam kupić wiele różnych produktów.

Bazary to przede wszystkim wolny handel na otwartej przestrzeni. Bardzo często bazary uzależnione są od warunków pogodowych, dlatego też forma takiego handlu nie jest wcale łatwa. Jedną z najbliższych jarmarkom forma to targi. Targi branżowe podobnie jak niegdyś jarmarki organizowane są od czasu do czasu i zjeżdżają się na nie firmy z całego świata. Na targach można zaprezentować swoje towary, znaleźć nowych odbiorców, podpisać kontrakty lub też oferować swoje towary w formie promocyjnej. Jest to bardzo popularna forma promocji na całym świecie i przeróżne targi organizowane są regularnie. Do tłocznych jarmarków nawiązują także dzisiejsze odpusty.

Odpusty organizowane są wtedy gdy jest jakieś ważne święto kościelne, podobnie były organizowane jarmarki w średniowieczu. Na odpuście kupimy przeważnie pamiątki i różnego rodzaju przekąski. Odpusty przeznaczone są przede wszystkim dla młodszych dzieci, maja one zawsze wielką frajdę i zabawę z odpusty. Jak widać tradycyjny handel, który ma już kilka wieków przetrwał do dziś trzyma się bardzo dobrze. Ludzkie przyzwyczajenia są bardzo mocne i trudno z nich coś wykorzenić.

Tags: , , , ,

Comments are closed.