You are here: Home > Giełdy > Rodzaje giełd.

Rodzaje giełd.


W Polsce do dzisiaj zachował się handel bazarowy, wszelkiego rodzaju targi oraz jarmarki. Są to miejsca chętnie odwiedzane przez Polaków.

Można tam kupić nie tylko taniej towar, ale kupić rzeczy których nie kupimy już w żadnym innym sklepie. Na bazary, targi i giełdy przychodzą przeważnie ludzie biedniejsi, których nie stać na zakup starego produktu. W Polsce organizowany jest okresowy handel pod postacią giełd. Giełdy to handel bardzo podobny do tego bazarowego ale jednak nastawiony na pewna grupę klientów. Giełdy to przede wszystkim handel określonym produktem. Giełdy są nastawione na określona branżę i trzymają się tej zasady. Najpopularniejsze giełdy w Polsce to giełdy samochodowe. Spotkamy tam handlarzy autami, ale także osoby prywatne, które chcą sprzedać swój samochód. Giełdy samochodowe to niemalże handel każdą branżą motoryzacyjną.

Możemy tutaj kupić również części do samochodów czy też kosmetyki samochodowe. Na giełdzie samochodowej handlarze mają w swojej ofercie również motory czy też rowery. Inną bardzo popularną giełdą jest giełda antyków i staroci. Na tej giełdzie spotykają się przeważnie pasjonaci, ale także ludzie zaciekawieni historią. Giełdy te to wspaniała okazja do powiększenia swojej kolekcji lub też wymiany. Na giełdzie antyków możemy także nabyć meble antyczne. Meble takie są szczególnie cenione w śród koneserów i jest to jedno z miejsc gdzie warto szukać takich rzeczy. Innymi branżowymi giełdami mogą być giełdy kwiatów, które mogą odbywać się niemal codziennie ze względu na krótko terminowość produktu. Giełdy kwiatowe to przeważnie handel hurtowy, gdzie możemy kupić produkt do dalszej odsprzedaży.

Odbywają się one przeważnie wcześnie rano w wyznaczonym miejscu. Podobny charakter mają giełdy owoców i warzyw. Na giełdach tych możemy kupić owoce i warzywa w cenie hurtowej i sprzedawać je na bazarze czy jarmarku. Istnieje jeszcze wiele giełd branżowych a ich wymienienie wszystkich nie jest wręcz możliwe. Jak widać na tym przykładzie handel na giełdach i bazarach nie zanikł i nie zapowiada się na to aby mogło się coś zmienić.

Tags: , , , , , , ,

Comments are closed.