You are here: Home > Targi > Targ, jarmark i inne ciekawe propozycje na wakacje

Targ, jarmark i inne ciekawe propozycje na wakacje


Jeśli dość już masz nudnych plaż, gór, niemodnych żagli, możesz spędzić wakacje w naprawdę ciekawy i inspirujący sposób, mianowicie zwiedzając znane jarmarki w Polsce.

W sierpniu odbywają się na przykład Jarmark Dominikański w Gdańsku oraz Jarmark Jagielloński w Lublinie. Oba te jarmarki mają wywodzącą się ze średniowiecza historię i tradycję. Oba skupione są na sprzedaży rękodzieła artystycznego, ale praktycznie można tam kupić wszystko. Od odzieży przez kosmetyki aż do książek. Jarmarkom towarzyszy bogata oferta kulturalna. Można między innymi załapać się na koncerty folkowe, ludowo-rockowe, folkowy jazz i inne wspaniałości. Ciekawą ofertę mają na ten czas okoliczne muzea, które z reguły organizują tematyczne wystawy czy warsztaty dla młodzieży i dzieci na tematy związane ze sztuką ludową, coś na temat czerpania papieru, roboty na drutach, wyplatania koszy z wikliny i tym podobnych. Czasami profesjonaliści uczą garncarstwa czy tkactwa nawet.

Jednak do tych dwóch dyscyplin niezbędny jest specjalny sprzęt: warsztat tkacki i koło garncarskie. Dlatego nie każdy może się później zajmować nimi w domowych pieleszach. Dodatkowo podczas jarmarków organizowane są zajęcia dla dzieci. Dotyczą one mniej więcej tego samego, co te dla dorosłych, ale prowadzone są w grupach dla dzieci. Poza tym dotyczyć mogą na przykład zabaw z okresu średniowiecza. Dzieciaki uczą się gier, które porywały rówieśników sto lat wcześniej.

Jest to dla nich często nie lada przeżycie. Te i inne powody sprawiają, że jarmarki są świetnym pomysłem na aktywne wakacje dla całej rodziny. Informacje na temat kolejnych edycji jarmarków można znaleźć na stronach internetowych organizatorów oraz miasta Gdańska i miasta Lublina. Noclegi lepiej zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem, można wtedy liczyć na dobrą cenę za ciekawą lokalizację. Przed wyjazdem warto też dobrze przestudiować program imprez, aby niczego dla nas ważnego nie przeoczyć.

Tags: , , , , , , ,

Comments are closed.